top of page

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARA SPOR’DAN MADALYA YAĞMURU

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve 04-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Taolu Türkiye Şampiyonasında B.B.Ankara Spor Kulübü bütün madalyaları topladı.

Yakın bir geçmişte kurulmasına rağmen şampiyonada 5 Altın, 2 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazanan B.B.Ankara Spor Kulübü spor camiasında adından söz ettirmeye başladı.

Şampiyonada sporcularımızdan;

1. İlayda EYMEN Türkiye Şampiyonu

2. Ahmet Bora MERCİMEK Türkiye Şampiyonu

3. Mehmet Mert TOPTAŞ Türkiye Şampiyonu

4. Ela Ceren ÖZSOY Türkiye Şampiyonu

5. Miray ŞENKAL Türkiye Şampiyonu

6. Fatma Tuana DEMİR Türkiye İkincisi

7. Hatice Erva DEMİR Türkiye İkincisi

8. Şevval Ruken TOPTAŞ Türkiye Üçüncüsü

9. Şevval Naz YILDIZ Türkiye Üçüncüsü

10. Şimal YILDIZ Türkiye Üçüncüsü

11. Enes ÇALIK Türkiye Üçüncüsü

12. Yusuf ÖZDEMİR Türkiye Üçüncüsü olmuştur.


Kulüp Başkanı Cevdet TOPTAŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Malumlarınız olduğu üzere Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübünün yapmış olduğu Olağan Genel Kurulunda Kulüp Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Öncelikle beni bu göreve layık gören değerli delegelerimize sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca; Şahsım ve Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarım adına, Ankara’nın ve Türkiye’nin en büyük ve en köklü kulübüne başkan olmamda katkıları bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ Beye de şükranlarımızı sunarız.

Yönetim değişikliği ile birlikte kulübümüze yeni bir hava gelmiş olup, büyük bir özveri ve gayretle çalışmalara hiç vakit kaybetmeden başlanmıştır. Hedefimiz; Daha çok amatör branş ve sporcu ile Başkent Ankara’mızı ve Ülkemizi Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda temsil etmektir.

Yönetim olarak Türk Sporunun gelişmesi ve ileri seviyelere gelebilmesi noktasında gerek branşların altyapılarının iyileştirilmesi gerekse tesisleşmenin önemi göz önünde bulundurularak çalışmalarımız bu doğrultuda hız kazanacaktır.

Wushu Kung Fu branşında kulübümüzde yeni açılmış bir branş olup, kurulmasının ardından sporcular kulübe lisansiye edilmiş ve Sakarya’da düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Taolu Türkiye Şampiyonasına katılmışlardır. Şampiyonada sporcularımız üstün bir başarı göstermişler ve 5 Altın, 2 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam 12 madalya elde ederek bizleri gururlandırmışlardır. Bu itibarla; dereceye giren sporcularımızı ve sporcularımızı hazırlayan antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Comments


bottom of page